| MihocSilviu a întrebat:

Credeti ca am pus prea multa pasta termoconductoare pe procesorul meu, aproximativ 0.5 grame,un tub intreg, pentru mai multe detalii aveti aici link-ul cu produsul:http://www.pcgarage.ro/pasta-termoconductoare/spire/silv ergrease-05g/

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-mi dau seama cu tubul cat vine dar pasta se pune intr-un strat atat de subtire incat trebuie doar sa acopere luciul metalului de la procesor. Sa nu se vada metalul dar nu mai gros de 1 mm. Daca ai pus mai mult s-ar putea sa se fi imprastiat pe alaturi (daca ai strans bine) si ai facut un dezastru acolo care poate duce la pagube mari (procesorul si placa de baza). Daca nu l-ai strans ca lumea se face un strat protector care nu va transfera caldura si se va arde procesorul.