| Superior a întrebat:

Cu asta pot deschide un server de CS fara sa platesc vreun host, practic il hostez la mine? http://www.pcgarage.ro/servere-gaming/adnet/basicvm/,con suma mult? Adica...trebuie tinut non-stop, stiti? Ah, si pretul pe el este doar 27 de lei sau exista si un fel de abonament? Si...un unboxing exista? FUNDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca iti convine sa tii un pc aprins non-stop si sa platesti la curent cat dai la host e convenabil.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cine crezi ca iti da tie server cu doar 27 lei? Daca citesti mai jos scrie clar:
Pretul reprezinta abonament lunar
Se solicita plata integral in avans.

Unboxing la ce? Primesti un spatiu pe un server unde poti hosta ce vrei tu, practic tu primesti doar o adresa unde te poti conecta.

Iar daca vrei sa hostezi la tine, iti iei un pc pe care instalezi o distributie de linux si acolo iti instalezi serverul.

| Superior explică (pentru Intruder19):

Hmmmm,credeam ca imi da chestia aia din poza laughing) Consuma mult un server? Cerintele minime pentru un server care ar fi?

| Intruder19 a răspuns (pentru Superior):

Recomandat ar fi un quad-core, 4gb de ram si conexiune gigabit la internet.

Un server consuma cat un PC.

| Superior explică (pentru Intruder19):

Si ar fi mai profitabil acasa sau sa hostezi undeva?

| Intruder19 a răspuns (pentru Superior):

Daca iti convine sa tii un pc aprins non-stop si sa platesti la curent cat dai la host e convenabil.