| AqCoX a întrebat:

Am inteles ca pentru a iti deschide un server iti trebuie host. Stiti cumva ce este acela? Si cat m-ar costa un host ( pentru cs 1.6. )? Si daca da, de unde pot face rost?
P.S. : nu vreau de cat sa imi deschid un server / doua!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Un host este acela prin care nu mai trebuie sa fii tu conectat ca sa iti ruleze serverul. Tu, in mod normal pornesti si opresti serverul din consola, iar cand nu esti pe calculator, serverul e oprit. Un host tine serverul 24/24 pornit. Adica nu mai trebuie sa fii tu conectat si sa il tii din consola. Iti recomand sa iti cumperi unul doar daca ai ceva playeri pe el, daca joci doar de distractie cu prietenii nu are rost. Preturile depind de cate sloturi vrei ( sloturi = cati playeri pot sa intre de exemplu 0/50 players ). Cu cat mai multe sloturi cu atat mai mare pretul. Banii trebuie sa ii dai lunar, variaza intre 5 - 10 euro pe luna si ai 30 de sloturi. Poti cumpara unul de aici : http://hostgame.ro/gazduire_servere_cs_16/. Sau daca ai prieteni care se ocupa cu asa ceva gasesti si mai ieftin. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^_^

| AqCoX explică (pentru RocKzZ):

Mersi mult de totwinking

1 răspuns: