| NicVal74 a întrebat:

Cu stima va salut cu respect.As avea nevoie de un sfat profesional din partea dumneavoastra as dori sa-mi achizitionez un sistem audio, un Samsung Soundbar ori nu neaparat Samsung poate sa fie orice firma sau un sisitem 2.1 sa poata sa mearga la acest tv Samsung UE40MU6172(https://altex.ro/......0mu6172/). si sa poata sa mearga cu telecomanda televizorului, acesta are o telecomanda smart.Va multumesc pentru sfaturi cu respect!

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ce mai buna calitate o obtii cu un sistem stereo clasic.Boxe de calitate, amplificator stereo cu DAC inclus sau separat.Din TV iesi cu fibra optica direct in DAC.
Cele mai importante sunt boxele. Unele de podea decente ar putea fi acestea:
https://www.olx.ro/oferta/boxe-tannoy-mercury-m3-ID9geUn.html#8530a1541f
Calitatea sunetului este mult mai buna decat a unui sistem cu boxe minuscule si subwoofer.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Poti sa îi pui si un sistem Logitech 5.1 cu telecomandă sunt foarte bune, si ai un sunet clar puternic, stai la bloc sau la casă? Ca daca stai la bloc este suficient un sistem Logitech ca nu ai nevoie de boxe de 100 wati pentru un televizor nu dai petreceri zilnic, si la bloc oricum nu poti asculta la volum maxim ca deranjezi vecinii.