| britney4kevin a întrebat:

Cum as putea sa decodez un telefon?

Răspuns Câştigător
| deavolu a răspuns:

Depinde de ce model e daca modelul e mai vechi cati pe google coduri de deblocare daca modelul e nou ai nevoie de programe mai sofisticate si cablu de date dr decat sa te coplici sa faci ceva sa il blochezi mai bine il duci la un mobileservice
pentru sonyericson si Samsung iti recomand un program functioneaza 100% http://www.omnius-server.com/
sper sa reusesti

10 răspunsuri:
| Dani3l4okazii a răspuns:

Te duci la orice service gsm si te costa intre 20 si 50 lei in functie de ce telefon ai

| Andrei07565486 a răspuns:

Acum depinde si de telefon, il poti decoda de acasa

| britney4kevin explică (pentru Andrei07565486):

Vreau un program mai bun, care sa ma ajute rapid la rezolvarea problemei

| Andrei07565486 a răspuns (pentru britney4kevin):

Ti-am zis depinde de telefonul tau

| mgtow a răspuns (pentru deavolu):

Merge si pentru Sony Ericsson xperia x8?

| deavolu a răspuns (pentru mgtow):

Da se poate debloca si X8
http://omnius-server.com/phone?id=151
si aici ai pe you tube un tutorial gasesti mai multe eu l-am luat pe primul
http://www.youtube.com/watch?v=um4gyg_0--s

| mgtow a răspuns (pentru deavolu):

Explica-mi care e butonu de revenire inapoi cel cu sageata nu? la un SE xperia x8

| deavolu a răspuns (pentru mgtow):

Da cel cu sageata

| mgtow a răspuns (pentru deavolu):

Bine mersi.

| Daniel_Caravan_1997 a răspuns:

Cea mai buna metoda e decodarea prin IMEI. Tu ti tel acasă şi eu îţi dau un cod şi gata. e mai scump dar nu pierzi nici garanţia nimic. O fac şi la ultimele telefoane s4happyIphone 5, note 2. Va aştept la id ady_adrian390@yahoo.com