| Petrovic a întrebat:

Cum creez o baza de date pe pc? Vreau ca baza de date sa fie de fapt un program. Pentru deschiderea programului vreau user si parola, iar pentru folosirea programului vreau cautare si adaugare.
Cum pot face acest program? Exista programe asemanatoare?
Exista programe pe internet?

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Microsoft Access

| RobyDeveloper a răspuns:

Salut, pentru un localhost/phpmyadmin poti incerca xammp, baza de date (numebaza.sql) care o importi o creezi tu, daca nu ai cunostinte te ajut eu (skype: live:kingstudio21)
Daca esti interesat de subiectul la care ai intrebat te astept cu un cont pe http://gh-zone.eu

| Petrovic explică (pentru RobyDeveloper):

Multumesc! Am nevoie de baza de date pe pc, nu pe localhost.

| RobyDeveloper a răspuns (pentru Petrovic):

Ai nevoie de o baza de date, trebuie sa o creezi tu, sau te ajut eu, dupa daca doresti sa faci conectiunea intre baza si un program/server iti trebuie un host pentru phpmyadmin, poti lua gratis de la cloud-center.ro, funda?