| Mihai8711 a întrebat:

Hello TPU stiu ca exista un program cu care poti pune parola la pc dar nu banala parola ai de la user eu vreau un program cu care sa blocheze desktopul printr-o compnatie pe litere de exemplu ctrl + shift+ H (exemplu) sau dati-mi nume de programe care sunt asemanatoate DAU FUNA MAREEEEEE +VOTTTTTT

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Parolarea sistemului de operare cu o parola simpla in fata user logon-ului

- Se porneste din Start > Run: syskey
- In fereastra noua aparuta se apasa pe butonul Update.
- Se selecteaza Password startup si se scrie parola dorita.
- OK > OK > si reboot.

Dupa reboot ve-i observa ca iti este ceruta o parola pentru accesarea sistemului chiar inainte de logonul userilor pe PC.
NOTA: dupa activare, aceasta criptare nu mai poate fi dezactivata.
Bafta!

| Mihai8711 explică (pentru neluL):

Deci hai sa-ti spun pe mine ma intereseaza sa bag o combinatie de litere si cifre de dex plec 10 min de langa PC si in camera sunt indivizi dubiosi nu sa dau eu restart la PC ca sa apara aia ai inteleswinking?

| neluL a răspuns (pentru Mihai8711):

Am inteles! Password Protecter este unul din programe dar care costa (40 euro) si altul ar fi MouseTrap care este FREE -> iti inchide mouseul intr-o casuta si blocheaza tot fara a inchide aplicatiile. Alte programe free nu stiu dar poate gasesti ceva pe aici daca nu iti este de folos MouseTrap
http://www.portalroman.com/download/Programe_Parolare.html

| Mihai8711 explică (pentru neluL):

Ms mult pentru site mai ti si alte siteuri de genu asta ca vreau a fac tutoriale si de aia ati dau funda daca imi mai zici. Uite www.thepcbox.blogspot.com intra sa vezi si baga si adresa mea Niku_4ever29@yahoo.com

| neluL a răspuns (pentru Mihai8711):

Uite altul aici foarte bun http://www.topopage.net/ si un sfat pentru blogul tau. La etichete scrie mai multe tag-uri acolo. Asa te gasesti mai repede pe google. Nu doar -> programe.

| Mihai8711 explică (pentru neluL):

Ms mult sti cumva cum pot sa postez pe celelalte pagini care le am ca nu stiu cum adica poseaza tot pe pagina principala

| neluL a răspuns (pentru Mihai8711):

Pe blog postezi doar pe prima pagina! Postarile vechi se duc in pagina a doua, a treia si asa mai departe. Deci, tot ce postezi nou ->ramane pe prima pagina.