| Polinton a întrebat:

Cum CREEZI o criptomoneda?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Sunt foarte multe tutoriale pe internet. Recomand sa citești de la,, cum funcționează criptomonedele,, si de acolo vei înțelege tot procesul de blockchain tranzactii etc si automat createa lor.

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Când ai 4000 euro de investit pentru manopera vii cu ei la mine facem un contract ca să nu zici că fug cu banii și iti rezolv eu toata treba cap coadă.
Apoi tu vei avea o criptomonedă dar nu prea vei avea ce să faci cu ea!
Pentru că de aici incolo trebuie să convingi oamenii să o și folosescă!

în acest moment pe planetă sunt sute de criptomonede dar de ce ai auzit de una sau doar de doua dintre ele!?
Pentru că doar unii au investit bani in promovare publicitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La wc?

| NLS a răspuns (pentru zilog):

Pana la urma, ai punctat bine.
Dincolo de mecanismele complexe, succesul si valoarea unei criptomonede (sau a altor produse si servicii limitate) apare si se intensifica atunci cand cererea e mult mai mare decat oferta.
Cum amplifici cererea, e in principiu treaba de marketing.