| AstroNoot a întrebat:

Cum de simtim bass-ul in casti? Cu toate ca nu au elemente care sa produca vibratii precum un subwoofer,o pereche de casti buna iti ofera un bass clar si puternic, poate chiar mai bun decat un subwoofer.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa nu comparam bass-ul din casti cu un subwoofer yamaha de exemplu, cum am in camera eu, ireprosabil sunetul, ti-o spun garantat, dar si costul unuia este mare.
Insa, tu auzi in casti, pentru ca reda frecventele joase, printr-un conductor de sunet specializat pentru a il resimti.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde de casti! Unii producatori se respecta si ofera o claritate audio ireprosabila. Dar asta inseamna sa nu te uiti la bani cand cumperi un produs foarte bun. happy

| AstroNoot explică (pentru dannyel86):

Dar cum de simtim vibratia aia care de fapt nu exista? Asta intrebam

| dannyel86 a răspuns (pentru AstroNoot):

Unele casti nu se asemana cu altele. Tocmai de aia! Am casti Panasonic ce au un volum si bas puternic, dar, daca pun casti "made in China", volumul e la jumatate si bass-ul lipseste cu desavarsire.

| LinxCont a răspuns:

Daca au difuzor performant, tinand cont ca sunt foarte aproape de urechi, nu e nevoie de putere mare pentru un bas puternic.