| Rux_5597 a întrebat:

Cum dezactivez o optiune la orange cu minute si mesaje pentru activarea alteia?

24 răspunsuri:
| funnymantm a răspuns:

Nu ai cum din pacate. va trebui sa astepti sa expire. dupa poti sa alegi alta.

| powergirl a răspuns:

Suni la info clienti orange ei iti pot dezactiva optiunea eu asa am facu totdeauna *100# apoi iti zice acolo ce pasi trebuie sa urmezi sa intri in contact cu ei desi te costa 55 centi pe minut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face GRATUIT operatiunea dorita daca accesezi saitul oficial www.orange.ro si apoi :
1/ iti deschizi cont in sectiunea WebCare
2/ cauti in pag. principala a contului tau capit. "servicii"., (click pe el) si.
3/ alegi sa "modifici" oricare dintre serviciile tale care sunt enumerate acolo
Succes!

| putzulica a răspuns:

Te duci din noul la aceeasi optiune si o ''activezi'' si vei primi un mesaj ca s=a dezacrivat.winking

| mishybmx a răspuns:

Intrii la optiunea care o ai avut-o activata ultima data si acolo iti apare ca sa o poti dezactiva. o dezactivezi si apoi activezi orice altceva ce doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui adevarat poti sa dezactivezi pentru a activa alta

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupe ce a expirat optiunea apelezi *100# -Alege - pana ajungi la optiunea pe care ai avut-o ( ex 400 min retea 400 mesaje) oferta vara -optiune si ai acolo anuleaza reactivarea optiuni si dai Ok si apoi poti activa o alta optiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti fratelosad si eu am incercat am sunat la ei(orange) si mi s-a spus in felul urmator "nu poti sa activezi o alta optiune pana nu iti expira cea activata" e cam SEC asa. dqar naoh go on asteptam ce aveam altceva d facutwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate dezactiva reactivarea automata a unei optiuni, asta e sigur, in rest nu mai stiu ca nu am incercat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu asta vreau sa fac, dar nu reusesc, maine merg la Orange sa-mi dezactiveze ei ca nu-mi pot folosi telefonul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. formezi *100#
2. selectezi pct. 1. contul meu
3. selectezi pct. 1. optiuni active

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suni la *100# dai la optiuni alegi oferta pe care o ay si o dezactivezihappy

| flowDesign a răspuns:

*100# > Contul meu > Optiuni active > Daca ai optiune activa iti va arata ( de exemplu: "800min in retea...") > Raspunde > 1 > va raspunde un mesaj de genul: " Pentru a activa acum optiunea..." si ar trebui sa ai mai jos: "1.Dezactiveaza optiunea" > Raspunde > 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la *100#
api dai pe optiune care vrei so dezctivezi dai dezactivare si ai terminat cu otiunea aia.
incerarca

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Apelezi *100#
2. Contul Meu
3. Optiuni Active
4. Accesezi optiunea care ti-e activa
5. Dezactivare

Alte răspunsuri
| Andrei_Nemes_1994 a răspuns:

Accesezi link-ul https://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html si iti alegi extraoptiunea care o vrei si cea veche se dezactiveaza singura

| samur1 a răspuns:

"flowDesign" brava fratelo asa este! Multumiri!

| AnamariaCostinic a răspuns:

Eu am incercat raspunsul :powergirl,si spre mirarea mea, a funcionat dar nu prea, optiunea a fost inlaturata dar cealalta optiune, cea de dinaintea activarii acesteia pe care doream s-a o anulez nu a reaparut, azi mi-am reincarcat creditul cu 6 euro si am activat o optiune de un 1GB in schimbul optiunii reincarcate si dupa ce am dezactivat-o nu am ramas cu nimic, cum pot sa ajung la creditul meu initial?