| anonim_4396 a întrebat:

Cum dezactivez si activez o optiune in reteaua Orange?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Fie ca esti abonat Orange sau utilizator de cartela Prepay, dezactivarea unei optiuni poate fi facuta din contul tau online (daca ai un cont online activ) sau din SelfCare, apeland *100#.
In cazul in care nu doresti sa folosesti unul dintre aceste servicii, poti apela oricand Serviciul Clienti sau poti sa vizitezi un magazin Orange, si colegii nostri te vor ajuta.
O zi buna,
Orange helpers

| wizzkidon a răspuns (pentru OrangeHelper):

Si inca ceva, daca dezactivez optiunea si bag 7Euro pe telefon, sper sa nu mi se activeze si sa imi ia din Euro aia, eu vreau sa dezactivez si sa bag 7 euro pe telefon, si acolo cand dau la optiuni active, dau la prima ( adica optiunea mea ) imi spune ca mi se Reactiveaza optiunea daca bag 4 euro, dar eu nu vreau sa mi se activeze. cum fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ValentinBogdan a răspuns:

Suni la *100# si ca sa activezi alegi 5 si de acolo iti alegi o optiune, iar daca vrei sa dezactivezi intri la 1 "Contul meu" la "2 Optiuni active"

| wizzkidon a răspuns (pentru ValentinBogdan):

Da dar, daca dezactivez si inca am minute pe el, mi le i'a?