| mihaelaemilia a întrebat:

Cum imi deblochez un telefon LG daca am bagat de prea multe ori simbolul si imi cere contul si parola de pe google si eu nu le stiu?

10 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Aceasta metoda iti va sterge definitiv aplicatiile din telefon dar partea buna e ca se poate reface: (cartela SD e bine sa o scoti)

1.Il inchizi
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta)
3. Tii apasat
4. Ai intrat in android recovery mode
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau cv asa
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button)
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei
11. Voilla. Telefonul e ca. nou big grin

| sodobar a răspuns:

Eu te pot ajuta cu parola de la google ca asa am patit si ee.Pe telefon nu iti apare ''am uitat parola'' dar poti sa intri pe pc la google ca acolo ai link-ul de ai uitat parola acolo trebuie sa scrii numele userului si te mai intreaba ei si la urma trebuie sa pui o noua problema iar dupa o sa mearga si pe telefon, 100% merge chestia asta, funda?

| sodobar a răspuns (pentru sodobar):

In loc de parola am scris problema, scuze

| andreiyutz a răspuns (pentru TommyLynn):

Am pe un Samsung aceeasi problema...cum procedez?
am incercat sa tin apasat pe cele 2 butoane, dar nu se intampla nimic..ma poti ajuta?big grin

| TommyLynn a răspuns:

Incearca sa il deschizi cu Home + Power... odata ce a aparut Samsung pe ecran (primul Samsung) lasa power, si tine Home. Ar trebui sa intri in meniul acela.
Inca un detaliu: Ce model e? (Asta functioneaza doar daca e smartphone!)

| andrew87654567 a răspuns (pentru sodobar):

Si eu am aceeasi problema cu telefonul, dar cand bag contul de google si parola trebuie sa fiu si conectat la internet pe telefon?

| narcysa88 a răspuns (pentru TommyLynn):

Buna,aceeasi prolema o am si eu, am incercat si eu la fel ce ai zis tu dar nu merge, imi apare cand deschid tel tot acelasi lucru sa bag adresa de gmail si parola, te rog ajuta-ma, de 2 saptamani tot incerc sa il fac si u reusesc, tel meu este Samsung gt-s7500

| Neagu_Petre_1973 a răspuns:

Cum pot sa deblochez un telefon LG daca am bagat de prea multe ori simbolul si imi cere contul si parola de pe google si nu le mai stiu.

| Dorina_Asoltanei_1993 a răspuns:

Mi-am uitat codul pin