| yahoo a întrebat:

Cum imi schimb IP-ul de la computer fara sa-mi schimb Windows-ul?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

:-"Pai, daca ai cumva IP routabil:Psau dinamic, vei da reconnect;) la firma de 'net...si vei avea IP schimbat:)...
P. S - sau;) citeste si de aici http://www.piticu.ro/2007/11/27/cum-imi-schimb-adresa-ip/index.html
Spor:)!

11 răspunsuri:
| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Ip-ul nu il are calculatorul ci reteaua de internet la care dispui daca ai Digi.Net(RDS) Ip-ul este dinamic (La fiecare reconnectare la internet ai alt ip) Daca ai de la alte retele Ipul tau este static.winking

Doresti o schimbare de Ip? Suna acum la reteaua ta de internet si fa o cerere de schimbare Internet Protocol.winking

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte știu eu IP-ul tine de conexiunea la internet nu de Windows.

| andreiyo50 a răspuns:

IP (internet protocol) este oferit de firma care iti ofera acces la internet. Exista 2 tipuri de IP-uri. Unele care se schimba automat daca opresti modemul si il pornesti din nou si unele care raman fixe indiferent de ce faci (chiar daca schimbi windowsul). Totul depinde de firma cu care ai net (ISP).

| yahoo explică:

P. S. Am Net static! Deci nu se schimba, dupa reconectare! Mersi!

| JeSa a răspuns:

Multumesc.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca eu am internet prin romtelecom si am pe pc windows 7 cum fac sa imi schimb ip. ul?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la cei cu netul si ei iti vor spune pasii pe care trebuie sa-i urmezi sau o sa vina ei sa ti-l schimbe. big grin

Alte răspunsuri