| bogboy101 a întrebat:

Cum maresc performantele unui pc cu windows 7?

12 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Il inlocuiesti cu XP. Windows 7 nu are ce cauta pe un PC cu mai putin de 6GB Ram si, daca aveai atata, nu te plangeai de el.

| dragos9234 a răspuns:

Pai...tu vrei sa maresti viteza procesorului sau capacitatea placii video?
Daca da o faci din bios. Daca nu stii cum spune-mi.

| sltlp a răspuns (pentru Hirako):

Aha, da cum sa nulaughing, si unu ca are i7 si 4 gb ram vei sa stea la xp, destept mai esti tu

| sltlp a răspuns (pentru Hirako):

Pai performantele se inbunatatesc schimband componentele cu altele mai bune

| bogboy101 explică (pentru Hirako):

Am 16 gb ram si eu intrebam daca exista ceva programe mai bune si procesor I3 seria a 2-a

| bogboy101 explică (pentru dragos9234):

Cum? cu Turbo Bios?

| dragos9234 a răspuns (pentru bogboy101):

Intri in bios si overclokezi
Adica dai restart la pc, apesi f12, si dai la setup si poti mari viteza procesorului.

| Hirako a răspuns (pentru sltlp):

Lol, cat de prost am fost, mersi ca mi-ai amintit laughing

Frate, daca ai i7 si doar 4gb ram esti retardat si bogat in acelasi timp.Grea combinatie.

| Hirako a răspuns (pentru bogboy101):

Cam mult ram, avand in vedere ca procesorul e mediocru. Poti folosi gamebooster3 pentru jocuri.

In general : defragmenteaza partitiile, da-i un registry scan si, normal, curata-l de virusi.

| sltlp a răspuns (pentru Hirako):

Esti retardat tu. e clar, esti alt amator de pc-uri, care nu stie deloc ce si cum. Doar raspunde, degeaba

| Hirako a răspuns (pentru sltlp):

Serios? Fara argumente/explicatii? Tipic romanesc.Toate cele bune si cat mai multa informatie!

| sltlp a răspuns (pentru Hirako):

Ok. domule argument, daca te-ai fi uitat la mine pe la profil poate c aintelegeai de ce, ca scriu romane sa explic fiecaruia ce si cum. Ce sa faci tu cu 6 gb ram? Nu te poti juca doua chestii in acelasi timpc a nu ai doua sageti. Nu poti lucra in acelasi timp ca nu ai ate ntie distributiva. Ca ramul asta face, eprmite folosirea mai multoor procese ina celasi timp. O las balta