| Vectra1 a întrebat:

Cum mi-ar merge cs go pe acest pc? Cam la cate fps-uri (pe o rezolutie medie si restul detaliilor pe low-medium) DAU FUNDA
Procesor Intel I3-2100 3.10 Ghz

Placa baza Intel socket 1155 suporta inclusiv procesoare i5 și i7

Memorie RAM 4Gb DDR3 - 1333 MHz

Hard Disk 320Gb

Placa video ati 1gb

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce placa video? ( modelul?

| Giho a răspuns:

Treaba cu placa video o compenseaza procesorul, era mai bine 2gb, dar e ok, cred ca 30 fps ai.

| Frank51 a răspuns:

La cea mai importanta parte ai uitat sa dai detalii, la placa video. Poti sa ai si 30 GB la placa video daca e proasta, conteaza alte detalii, busul, tipul, bandwidthul.

| Vloggerul a răspuns:

Intri pe site-ul systemrequirementslab.com/cyri,dupa aceea in bara de cautare scrii numele jocului intreg si iti va aparea o caseta cu 2 variante:vezi cerintele jocului si vezi daca poti juca jocul instaland o aplicatie speciala pentru pc. Daca vrei sa instalezi aplicatia, va f mai usor deoarece poti vedea ce ii mai trebuie pc-ului tau pentru a juca jocul tau preferat. Sper ca te-am ajutat!

| RAY a răspuns:

Parerea mea e ca o sasi mearga bine, desigur 1gb e slabuta pentru secolul 21, hardul disk banuiesc ca de 5400 rpm slab, memoria ram frecventa? memoria cache a cpu? placa video conteaza fercventa, ddr etc

| Vloggerul a răspuns:

Intri pe site-ul systemrequirementslab.com și scrii numele jocului tău preferat în bara de căutare. O sa îți apară o casetă cu 2 opțiuni: 1.vezi cerințele minime fără a instala o aplicație specială și 2.vezi dacă poți juca jocul tău preferat instalînd o aplicație specială. Îți recomand să instalezi aplicația specială și vei vedea dacă poți juca jocul sau jocurile tale preferate. Acest site o sa îți spună ce are și ce nu are calculatorul tău pentru a juca jocul respectiv.