| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa dau laptop-ul meu : http://mercador.ro/oferta/laptop-acer-IDN7x9.html pe acest pc : http://mercador.ro/oferta/calculator-complet-desktop-pc- 1155-ID14FLt.html.

Configuratie pc :
Placa de baza asrock H61M-HVGS suport i3 i5 i7 socket 1155
procesor Intel g530 socket 1155
hard disk hitachi 500 gb sata 3
memorie ram ddr3 elixir 4 gb 1333
sursa modulara 450w
dvd rw Asus light scribe sata
carcasa enermax cu 3 ventilatoare led si panel transparent.

Cu o placa video de min 300 ron ar merge orice joc pe acel pc?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Chiar nu merita. Respectivul cere enorm pe acel pc. Dar ce, e nou nout? Nu mi se pare. Daca nu era carcasa coloraita de la 2-3 ventiatoare de 10 lei cu led-uri si nu avea wallpaper-ul ala ep desktop nu iti atragea atentia...

| Jipa95 a răspuns (pentru sltlp):

Asa e. ai dreptate sistemul este cat de cat performant, dar cum ai spus, pretul este exagerat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...