| ZwErG a întrebat:

Cum pot face un PrintScreen la desktop cu tastatura de laptop?

6 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Pe tastatura vei gasi un buton cu Prt Sc.
Ca sa o vezi mergi la Strat/ Programs/Accesories si Paint.Ca sa vezi captura facuta apesi CTRL si V

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ai o tasta pe care mi se pare sa scrie Prt sau ceva de genu, cred ca e la fel cu cea a calculatorului, eu nu stiu ca al meu e luat din Italia si am tastatura cu tot felul de chestii invers ca cele in engleza.

Răspuns utilizator avertizat
| ILied a răspuns:

Intri pe Desktop apoi apesi CTRL+Print Screen (PRTSC). Itri apoi in Paint si apesi CTRL+V. O salvezi si gata.

| ZwErG explică:

Nu a functionat am apasat, am facut ceea ce a zis robert si dau pe CTRL+V in PAINT si nu apare nimic.

| Sqk00 a răspuns:

Nici la mine nu mergee.x(