| bestfully a întrebat:

Laptop sau desktop?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ca performante desktop! :. daca vrei sa fie portabil atunci laptop!
dar pe total.as merge pe desktop!

| jhonny999 a răspuns:

Depinde ce vrei sa lucrezi,Laptop pentru tehnoredactare, filme, internet, pentru jocuri indicat, PC.

| Mihay4 a răspuns:

Eu prefer Notebook-ul[Laptopul] deoarece îl poţi pune pe birou şi este şi portabil. În acest caz contează foarte mult performanţa notebook-ul sau a desktop-ului[ Unitatea PC ]. Eu merg în principiu pe Notebook pentru că ăsta e viitorul şi din multe alte chestii.

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

@eve : orice laptop,calculator are desktop...e de fapt [oarecum]meniul calculatorului, laptopului.
Cred ca vrei sa te referi la un laptop(notebook) si un computer(clasicul calculator cu baza centrala, monitor etc) [ http://mirceaeliade.wikispaces.com/......mputer.jpg ]
Pai,in acest moment poti alege oricare(pentru portabilitate laptop cu siguranta, dar laptopurile sunt demult timp mai perfomante decat calculatoarele obisnuite), dar realizezi ca o data si o data toata lumea va detine un laptop.

| darielle a răspuns:

Laptop

| Măcrin a răspuns:

Laptop, că sunt fudul

| Larisa a răspuns:

Nu pot sa-mi dau seama la ce te referi.Respectiv desktop=ecranul laptopului si al compului, cel cu iconite de programe

| alexcosmin a răspuns:

Pai la ora actuala laptopurile sunt cele ma icautate si au si competente la fel ca desktop.dar daca mar pune cineva sa aleg pentru mine eu mias alege un desktop.Nu stiu de ce pur si simplu asta as alege

| Sylvie_8051 a răspuns:

Ambele,dar mai bun e desktop-ul!

Întrebări similare