| cryna_9550 a întrebat:

Cum pot sa descarc un antivirus gratis? Am tot incercat dar nu ma lasa ca am ramas fara de vreo saptamana si ma gandesc k nu e bine deloc.Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| mesuoana14 a răspuns:

Ia avast... o sa-ti dea ceva. k ai voie doar 30 de zile sa-l folosesti... dar dupa ce se termina termenul il dezinstalezi apoi il instalezi din nou avast este unun din cele mai bune si cauta pe google

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@mesuoana14 - avast-ul e free... Poti sa-ti iei licenta la el pentru home. Trebuie doar sa completezi un formular si iti trimite licenta pe mail.
Daca vrei sa folosesti avast intra pe: www.avast.com si downloadeaza-l de acolo. Poti sa incerci si avira. Acesta il gasesti pe www.avira.com

| sti a răspuns:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus il poti descarca de aici: http://www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=1689

| agent003 a răspuns:

Avast sau avira le scoti de pe saitu oficial sunt gratis

| whitehair a răspuns:

Ce sa faci mai copile DOAR cu un antivirus? Iar zic si poate ma repet:
puneti-va solutii complete de securitate care sa aiba firewall, protectie antiphishing, sa-ti scaneze mail-urile, modul antirootkit s.a.m.d.Cumpara revista Chip si pe discul atasat vei gasi cel putin doua solutii Internet Security CU LICENTA.Aceasta va fi reinnoita in fiecare luna, trebuie doar sa iei revista, iar daca o iei, si citeste-o. Avast si Avira sunt tentative comparate cu KIS, BitDefender, Norton, FSecure-toate Internet Security.

| smartdjs a răspuns:

Sigur pai sa scoti de pe situl lor si alea 30 de zile(trial) nu sunt asa de bune, sunt de parere ca avast nu este un antiv asa de bun fata de kaspersky sau bitdefender incearcale si ai sa fezi diferenta eu folosesc kis 2010 (kaspersky internet security 2010) cel mai bun antivirus, este acela care are licenta si un firewall bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa descarc un anti virus

| gigi4000 a răspuns:

Avast free antivirus fara licenta merge 30 zile cu licenta merge un an

| Alexandrurethi a răspuns:

Eu îți recomand bitdefender free edition, kaspersky free sau avast sau avg(avast sau avg e rot una.Îs deținute de aceași companie și au aceleași semnături).

| Mihai_5710 a răspuns:

Avira este cel mai bun antivirus free fata de ceilalti antivirusi este mai bun are o scanare foarte rapida cu o detectie nu buna ci foarte buna te avertizeaza inainte sa descarci un malware, trojan,backdoors,virus,worm,rotick,adware,dialer, fraudulent software, sau cazi prada unui pshing, sau unui spaywer etc.are mai multe scanari diferite la alegere vreo 8, pacat ca n-are email scaner si web gouard dar si asa este foarte buna comparativ cu ceilalti antivirusi ca: norton,avast,beat defender,kaspersky, nod32, panda cloud, etc. Avira are o rata de detectie 99, 8% anual deci ce vrei mai bun decat avira este si foarte mult premiata cu vb 100. deci vil recomand si voua avira antivirus personal.