| badgirl_3724 a întrebat:

Cum pot sa schimb numele pc-ului? Adica autorul.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi depinde la ce te referi. Îs 2 moduri. Unul îi schimbarea numelui PC-ului din Standard adică numele aministratorului PC într-un altul ales de tine şî se face de aici: Apeşi din tastatură tasta de windows(sigla Windows-ului din tastatură) şi PAUSE/BREACK şî din meniul ce apare selectează tabul COMPUTER NAME/Modify.

Varianta a 2 a: Cum să adaugi conţinut în meniul MY Computer(să devii creatorul Windows-ului). Aici îi mai complex un pic şi pe scurt trebuie să creezi 2 fişiere numite oeminfo şi oemlogo cu extensia.ini. Mai multe îţi dau în privat că este destul de mult de zis sau ţi le fac eu şi ţi le dau pe mes. Lasă-mi un privat cu ID-ul tău şi te ajut cu mai mult.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la Control Panel si dai la "User Accounts", apoi la "Change an account". Dupa ce alegi numele pc-ului [actualul], acolo ai mai multe optiuni happy Dai pe "Change the name" big grin

| Ralluxd a răspuns:

Te duci la Control Panel si dai la "User Accounts", apoi la "Change an account". Dupa ce alegi numele pc-ului [actualul], acolo ai mai multe optiuni Dai pe "Change the name

| costyvas a răspuns:

Nu stiu daca raspunsurile de jos sunt ceea ce cautai - pentru ca nu inteleg ce vrei sa schimbi exact, insa daca vrei ca numele PC-ului sa nu mai fie Badgirl-PC, asta o poti face din click dreapta pe my computer-> properties, selectezi tabul Computer Name si introduci in casuta respectiva noul nume. Costi.

| andeeutzyka a răspuns:

Dai jos la start, apoi click pe poza de langa nume, iti apare sa schimbi poza si dai la home jos. Acolo iti apare poza si numele(actualul) si o geanta si guest. Dai pe poza si ai CHANGE MY NAME si scrii numele, apoi change name si gata. Sau cum au spus ce de mai jos.

| badgirl_3724 explică:

Mie, cand dau pe computer-properties, imi apare registered cu numele calculatorului(autorul, nu stiu cum sa spun)si acolo vreau sa schimb.

| albertobeto24 a răspuns (pentru badgirl_3724):

Pai depinde de ce windows ai.