| Krystynaklaudia a întrebat:

Cum pot sa trag muzica de pe calculator pe cd?

Răspuns Câştigător
| Duster a răspuns:

Deci bagi un CD gol, si intri acolo in E. Pui muzica acolo in E, si dai click dreapta write this file to CD.Pac gata.

17 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Cu un program numit Nero happy

| activ a răspuns:

Cu programul nero, il descarci de pe net, il instalezi si copiezi cd-uri. Succes!

| Fredie a răspuns:

Buna. Cu un soft dedicat: Nero, CD Burner XP(care e gratuit si super usor de folosit), etc. Pa, pa.
http://cdburnerxp.se/en/download

| Butsilee a răspuns:

Cu nero :) e foarte usor:)
Programul nero :) http://www.brothersoft.com/nero-startsmart-download-59638.html
Start smart e cel mai bun:X

| teodoram a răspuns:

Cu nero

| bmcriss a răspuns:

Depinde, ori cu program ori direct cu windows.Cu program ai tutorial. Descarci nero, burnerxp etc. sau ce vrei tu, il instalezi si bagi cd-ul in cd-writer. Dai burn/write si astepti.
Cu windows este destul de usor : copiezi fisierele pe hard unde ai cd, bagi cd si in dreapta folderului apare "write these files on cd", alegi numele cd-ului, nu mai stiu sigur daca este nevoie si de viteza cu care sa il scrie si dai write/burn/ depinde ce apare.

| cornculapte a răspuns:

Folosind Nero Burning ROM.

| SRB a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de un Writer (fie el DVD sau CD) montat pe PC si apoi de un burner gen Nero sau CDBurnerXP etc.

| ancutsa410 a răspuns:

Cu un program (NERO). Bine pentru asta ai nevoie de CD-WRITER, NU CD-ROM.

| LucianGabriel a răspuns:

Ai mai multe posibilitati: descarci un program de facut cd-uri dar iti zic eu ca nero e cel mai popular dar sunt si altele, selectezi ce vrei sa faci mp3 sau audio cd depinde la ce asculti dar acum cam toate merg cu mp3. Daca nu te descurci lasa un mesaj.Eu de exemplu folosesc nero 10 si ashampoo 9 dvd video soft, ti-am zis sunt multe.

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Cu Nero

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveti nero startsmart, mergeti la make audio cd, cautati melodiile pe care le doriti si dati burn.

Alte răspunsuri
| frumusika258 a răspuns:

Pai.Trebuie sa ai un CD gol si sa il bagi in calculator sau laptop ce ai tu.Trebuie sa descarci de pe internet programul numit NERO si pe el pui muzica cata vrei si o sa o descarci pe CD.