| YooAna2796 a întrebat:

Bunaaaa! cine imi spune si mie va roog cum trag muzica de pe calculator pe cd?(funda)

Răspuns Câştigător
| Alex_9631 a răspuns:

Folosind programe
NERO
Power iso
sunt foarte multe.recomand Nero
link de descarcare
http://download.kappa.ro/action__file/id__4617
dupa ce ai descarcat, instalezi unde doresti, apoi bagi cd-ul in unitate, intri in program(nero) si acum depinde, sunt 2 modele de audio
track-melodiile incap pe cd in functie de lungimile melodiilor 8 min 2 min 5 min(iti vor incapea intre 15 si 25 melodii)
mp3, ogg, wav etc, care iti incap peste 100 de melodii si e in functie de marimea fisierelor(3mb,5mb.6.5mb)
pentru Track selecteaza Audio format din program
pentru mp3 selecteaza "data burning" apoi tragi melodiile in spatiul pus acolo(ai grija sa nu arate dunga rosie jos, inseamna ca nu mai incap melodii) la final selectezi viteza de scriere*, dai burn
Viteza de scriere=viteza cu care se scrie cd-ul, cu cat mai incet, cu atat calitatea cd-ului e mai buna, de ex: 1x, 2x, 4x,cat mai mici, cu cat dai mai mult "x" calitatea devine mai slaba cum ar fi 24x, 32x, 52x etc.
Alte diferente:
daca scrii la viteza mica, cd-ul se va inscriptiona mai greu sa zic undeva la 20-30 min
daca scrii la viteza mare in maxim 3 minute poti scrie un cd
succes

1 răspuns:
| thefirstangel a răspuns:

E simplu.cu as progr NERO sau daca nu il ai...dai coppy p fisierele p care vrei s l tragi si apoi dai paste unde apare folderul cd-ului//(in my computer cd-ul o s apara ca un disc normal) si apoi le marchezi(din nou) si vezi ca in stanga sus scrie writte this...si dai click acolo' si apoi astepti
funda?