| RaduZ20 a întrebat:

Cum pot schimba locul de stocare la J5 (2015)? Acolo la "Stocare" nu-mi apare sa schimb pe Card SD.Imi apare doar "Unmount" si "Format".

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ce vrei sa spui prin "schimbarea locului de stocare "?

1. Majoritatea aplicatiilor nu pot fi mutate pe card.
2. Pozele, muzica si videoclipurile pot fi setate sa se stocheze pe card.

Stiu, spatiul de stocare e extrem de redus ( 8 GB dintre care 7 aplicatii de sistem ). Am avut telefonul acesta inainte, mergea perfect, singura problema era ca nu exista suficient spatiu nici pentru actualizari. L-am schimbat cu un Xiaomi A1 din cauza memoriei insuficiente.

| gelu1970 a răspuns (pentru PainTech):

Ai facut un schimb de aur.
Nu există comparație intre MiA 1 și telefoanele ieftine Samsung.