| AdryanM40 a întrebat:

Cum pot schimba poza de mail trimisa prin gmail? La contul de gmail am o poza dar cand trimit un mail imi apare o alta poza mai veche si nu pot schimba.

6 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Salut, întra la setările telefonului și la contul tău de administrator încearcă să schimbi și acolo poza poate asa funcționează.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sus in stanga sunt 3 liniute paralele, orizontale. Apasa pe ele si intri in setari jos de tot. Apoi ai setari generale si daca ai doua conturi (eu am si yahoo acolo) apesi pe gmail.com. Apoi apesi pe "Gestioneaza-ti Contul Google". Apoi apesi pe fotografia de profil (sau pe locul unde ar trebui sa fie o poza). Iti apare "Setati fotografia de profil", apesi si-ti va cere sa faci o fotografie sau sa alegi una din din telefon.

| AdryanM40 explică (pentru Salontanul):

Am incercat si asta dar tot nu merge. Cand trimit un mail atasat cu el imi pleaca ai o poza mai veche, nu cea de la profil. Am schimbat poza de la profil, o vad dar poza care insoteste mail-ul nu se schimbă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca si de aici: https://myaccount.google.com/personal-info

| AdryanM40 explică (pentru Irinelp):

Acolo am o cu totul alta poză.

| AdryanM40 explică (pentru Salontanul):

Am incercat deja si asta.