| Basceanu_Bogdan_1993 a întrebat:

Cum pot schimba rezoluția unui telefon ihunt alien x lite 2020? Dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezolutia lui este 1280x600 atat poate acest tel nu e nici macar HD
Adica ma gandesc ca clipurile pe Youtube le vezi la 480 p, nici macar HD
E un tel low range de aceea costa 299 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa o schimbi
La un tel nu poti schimba rezolutia
De exemplu samung galaxy s4 are rezolitie full hd 1920x1080 mai mult decat rezolutia acea care este maxima nu ai cum sa schimbi, nu e aceeasi chestia ca si la laptop sau desktop
Al tau are 1280 pe 600 de pixeli atat poate mai mult nu deci nu ai ce sa faci
Intra pe Youtube dai pe un clip si vezi ca sus la ecran sunt 3 puncte dai pe acele 3 puncte si vezi cat are rezolutia maxima, dar iti spun eu ca nu poate nici HD doar 480 p

| anonimg a răspuns:

Rezoluția este numărul de pixeli de pe ecran/fotografie/videoclip.
Rezoluția de la un ecran (adică display) de telefon, calculator, laptop sau tabletă, nu poate fi mărită și nici micșorată.
Nici producătorul nu poate face asta. Dacă vrea să o facă, atunci va trebui să scoată un alt telefon.
Dacă are pixeli mai mulți se vede mai bine -fie ecranul, fie o fotografie sau un videoclip.
Rezoluția se poate micșora -si doar la ceea ce numim fișiere: fotografie, videoclipuri. Dar la display (ecran) niciodată nu poate fi mărită sau micșorată.