| CSobY99 a întrebat:

Cum pot selecta limba romana pentru a scrie cu diacritice pe Win7?

5 răspunsuri:
| MasterGamer1995 a răspuns:

Daca vrei sa dai search la ceva pe google foloseste tastatura de langa bara de search. Daca vrei la altceva foloseste Microsoft Word!

| DjNick112 a răspuns:

Control Panel -> Language -> si ai acolo undeva add language si bifezi romana, apoi jos in dreapta iti apare, ca sa schimi direct apesti shift-alt (nu pot sa iti explic pas cu pas pentru ca am win 8.1 si am uitat cume pe win 7)

| RareşTPUro a răspuns:

Apasa Alt+Shift si vezi pe :, ", [,],=,\

Vezi daca apare ş, ţ, ă, â, î.

| MskDesign a răspuns:

La Add/Remove Language in Control Pannel.

| Adde2 a răspuns:

Apeși Ctrl+W