| Mihail123456 a întrebat:

Cum sa am whaptpp pe pc? am descarcat aplicatia dar nu merge caci nu are butoane decat un cod de bare sau ceva de genu, cum sa fac ca eu folosesc acum telefon mobil simplu Nokia fara internet sau camera clasic

10 răspunsuri:
| TommyTom a răspuns:

Exista emulator Android pentru pc, www.bluestacks.com. dupa ce ai descarat emulatorul, intri in google play si descarci whatsappu'.
P.S. emulator este un program care simuleaza telefonul Android pe pc.

| Santo2190 a răspuns:

Nu poti fara o camera la telefon

| Santo2190 a răspuns (pentru TommyTom):

Crezi ca are magazin play daca nu are camera si nici net?

| TommyTom a răspuns (pentru Santo2190):

Pai odata ce descarca emulatorul Android pe pc, intra in google play din emulatorul bluestacks si descarca whatsapp

| userul7200 a răspuns (pentru Santo2190):

Cred ca se referea la faptul ca "telefonul" nu are net, deci se subintelege ca pe PC are net. BlueStacks e o aplicatie foarte buna pentru simularea unui telefon Android, daca bine imi aduc aminte tot ce iti trebuie e o adresa de e-mail. Acum nu sunt sigur daca va merge Whatsapp din moment ce e gandit mai mult pentru jocuri, dar daca va merge, persoanele cu care vorbeste nu il vor vedea, chiar daca are camera web.

| Santo2190 a răspuns (pentru userul7200):

Nu prea cred ca poate sa-i mearga din cauza ca acel bluestack nu are de unde sa-i incarce contactele(de pe SIM) ma intelegi? ..sa converseze cu cine? ok zicem ca merge: el adauga persoanele pe rand? sau cine-l cauta il cauta cum? ..intelegi la ce ma refer?

Răspuns utilizator avertizat
| Santo2190 a răspuns (pentru Mihail123456):

Daca ne-ai arata ce-ti arata cumva undeva probabil te-am putea ajuta...eu inca-s de parere ca nu poti.din cauza sincronizarii contactelor

| DeyCj a răspuns:

Ca să funcționeze trebuie să scanezi acel cod OTR cu telefonul mobil și de fapt sincronizează aplicația de pe mobil pe desktop, nu e o aplicație ca Yahoo messenger-ul cu care să te loghezi direct de pe desktop.

| Santo2190 a răspuns (pentru DeyCj):

Exact nu ai cont cu o baza de date undeva online trebuie sincronizat cu ceva.