| andrefrancais a întrebat:

Cum sa fac un orar scolar in Microsoft Excel? Eu creez un tabel dar cand ma duc la preview, imi iese doar pe un colt al paginii.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti orarul in Word, e mult mai usor.
Ai grija la marimea si pozitia (rotirea) paginii!

| andrefrancais explică (pentru Bula):

Intr-adevar, e mult mai simplu, dar acum nu imi dau seama cum sa ingros liniile din tabel. ):

| Bula a răspuns (pentru andrefrancais):

Ai mai multe sabloane de tabele, alege cel care-ti place. happy

Daca ai folosi Libre Office, atunci ai putea "planta" o tabela "Excel" pe o pagina de document "Word", fara probleme, iar segmentelor ai putea da grosimea dorita.

Dar na. Daca doresti sa lucrezi cu MS Office, atunci te folosesti de ce ai disponibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, fă în Word.

| gogu220 a răspuns:

Micşorează pagina şi o vei vedea întreagă.

| cuvant a răspuns:

Poți să-l faci în word sau dacă ai Google poți folosi Google Calendar și ai access la el.
In partea dreapta jos la Excel îți apare zoom in sau zoom out. Modifica stânga sau dreapta și vezi ca se va micșora sau mari informația.