| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cum sa pun parola la un folder din pc-ul meu? Nu vreau sa fie nevoie sa introduc parola atunci cand deschid calculatorul, vreau doar la un folder. Stiti cumva cum trebuie sa fac?sadsadsad

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Exista asemenea programe, le-am incercat, dar nu am gasit inca niciuna sigura, deseori materialele din folder-ul parolat a devenit inutilizabil!
Ai 2 variante posibile: iti ascunzi folderul undeva bine, intr-un sub-folder, doar de tine stiut si-l faci invizibil sau iti schimbi sistemul de operare si inveti / folosesti Linux, care permite asa ceva, asa functioneaza, cu drepturi de acces pentru orice fisier sau folder (director).

32 răspunsuri:
| IMC2010 a răspuns:

Foloseşte Folder Access.

| IMC2010 a răspuns:

Poţi folosi Folder Access
Download: http://download.chip.eu/ro/Folder-Access-2.1_118779.html

| sh33ycuul a răspuns:

Click dreapta pe folderul respectiv > Proprietati prima casuta >General (bifezi) Hidden click Apply si OK apoi dai click Customize > Change Icon (si alegi o casuta unde nu arata nici o imagine apoi dai OK. Folderul este ascuns! Pentru a revenii la stagiul de dinainte urmeaza pasii: Deschizi un folder nu conteaza care din ele click > Tools > Folder Options > View > (iar unde scrie Show hiden files and folders >(bifeaza)) > OK > (reintra in folderul care era ascuns si dai click dreapta > Customize > Change Icon > alege o icoana care i se potriveste > Apply > OK. Asta e tot!