| Dana a întrebat:

Cum schimb culoarea la bara de start? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Dragosmarian a răspuns:

Buna! Dai click dreapta>Proprietati>Appearance>si scrie ceva de genu Theme color si gasesti acolo. Sper ca te-am ajutat, bafta!

17 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Nu o poti schimba. Ea difera in functie de windows-ul pe care il ai!
Numai bine!

| kowjnhumk a răspuns:

Dai click dreapta pe dekstop, properties, appearance si de acolo schimbi ce vrei!big grin

| anaid2008 a răspuns:

Click dreapta-propertie-appearance

| Nardy a răspuns:

Incearca sa descarci niste teme de Windows, poate va merge, dar din cate stiu eu, e destul de greu sa le instalezi ( trebuie sa stii ce si unde sa pui). Sau daca vrei, da click dreapta pe desktop, proprietati si la appearance sunt cateva teme predefinite problema ar fi ca nu iti schimba culoarea numai la bara de start...tongue

| LordJohn a răspuns:

Depinde...daca ai windous 7 sau vista, intri in propietati apoi la tema, daca ai XP nu e posibil

| Freshh a răspuns:

Click Dreapta pe Desktop>Properties>Appearance

Apache
| Apache a răspuns:

Uite aici un tutorial!
http://www.youtube.com/watch?v=CVBFLVuhRSM

| JuLien a răspuns:

Daca folosesti Windows Vista sau Windows 7 vei reusi cu acest program: http://grantman.net/info/win7tbcc
daca folosesti Windows XP cred ca iti trebuie o tema.
succes!:)

| MMihai a răspuns:

Nu mai lucrez de mai mult timp cu Windows, dar intri în Control panel, și ai ceva de tipul aparențe și teme și alegi acolo culoarea și forma ramelor ferestrelor. Nu mai țin minte dacă se va modifica și culoarea barei de jos, dar nu știu de ce te deranjează asta.
După ce am început să lucrez cu sisteme de operare din grupa Ubuntu Linux m-a deranjat că am pierdut atâta timp, cu sistemul de operare Windows, în diverse variante.

| Tlbi a răspuns:

Cea mai buna solutie http://xux.ro/customizare-windows-7/

| Macaw a răspuns:

Unde e Apareance? Am cautat peste tot dupa ce am dat pe propietati si nu l-am gasit! crying

| Camelya_Pasca_1990 a răspuns:

BUNA! E foarte usor dai click dreapta Propietati Apareance.Acolo vezi vreo 5 teme.....Bafta.funda!

| Lauran_Sebi_1990 a răspuns:

Ii foarte simplu : daca ai windowsXP cilk dreapta pe dekstop : dai properties, appearance, mai jos scrie color scheme si ai 3 culori albastru, verde, gri

| Lauran_Sebi_1990 a răspuns:

La windows 7 tot asa dar ai mai multe culori

| Lauran_Sebi_1990 a răspuns (pentru LordJohn):

Ba si la windows xp se poate schimba culoarea la bara

Alte răspunsuri
| Radu_Cross_1986 a răspuns:

Ma poate ajuta si pe mine vreau sa-mi schimb bara de start in windows7 ca o am xp daca e bun dau funda