| ana_5516 a întrebat:

Cum scriu pe o poza in Word 2007?

Răspuns Câştigător
| BlackMan a răspuns:

Mai bine scrie in Paint si dupa insereaz-o in Word big grin.

3 răspunsuri:
| tynu a răspuns:

Ana daca vrei sa scrii pe ea nu se poate sau nu stiu eu sper sa iti gasesti raspunsul.

| geo1200 a răspuns:

Nu ai cum sa scrii pe o poza decat daca pui Background, adica imaginea aia de fundal a slideului, bafta. Ca sa o pui faci in felul urmator: click dreapta, format Background, bifezi picture or texture fill, dai click pe file si alegi imaginea din pc-ul tau apoi insert text box si scrii acolo ce vrei cat vrei, cum vrei.winking

| misu_3228 a răspuns:

Inserezi poza, scrii textul.

click dreapta pe poza, selectezi Text Wrapping (butonul cu catelul) si apoi Behind text - poza trece in spatele textului.
muti poza unde vrei si dea bine textul pe ea.