| Miclea_Viorel_1976 a întrebat:

Am o intrebare: De ce nu pot sa scriu/editez in Microsoft Word 2007.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Cel mai probabil incerci sa deschizi un fisier care nu se deschide cu Microsoft Word 2007, sau e un fisier parolat care nu permite modificarea. In cazul asta, se poate folosi un program de recunoastere a caracterelor din imagini, care sa reproduca acel fisier intr-o forma editabila. Alta solutie e sa citesti la microfon acel document folosind un program de recunoastere vocala, pe calculator sau pe un telefon cu android, pentru a obtine textul respectiv. Alta solutie care necesita mai mult efort, e rescrierea documentului.

Daca sunt alte cauze care nu permit editarea in Microsoft Word 2007 chiar si a unui fisier nou creat, atunci trebuie reinstalat Microsoft Word 2007.