| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Cum sterg prietenii de pe facebook?

16 răspunsuri:
| sanders a răspuns:

Dai la editare prieteni si iti apare un x in dreapta lor si apesi pe el si apesi pe "scoate din lista ta de prieteni"

| Miki_2661 a răspuns:

Chiar asta mă întrebam şi eu. Întradevăr nu ştiu, sunt în aceeaşi situaţie ca şi tine.

| Rose9 a răspuns:

Intri pe profilul persoanei pe care vrei sa o stergi de la prieteni, dai in jos si in stanga trebuie sa scrie Unfriend. Dai acolo apoi apare o icoana.Dai remobe from friends si gata!winking

| TheLastDancer15 a răspuns:

La profilul persoanei respective, pe stanga jos, sub prietenii persoanei respective arata 'scoate din lista de prieteni' si dai acolo. bafta

| Licuriici a răspuns:

Cand esti la pagina prietenului tau sub prietenii lui scrie "Scoate din lista de prieteni" (jos in stanga cu albastru) dai acolo si te intreaba daca esti sigur ca vrei sa scoti pe (anonim) din lista ta de prieteni si daca esti sigur dai " scoate din lista de prieteni"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, pai te duci la profilul prietenului pe care vrei sa-l stergi si mai jos in stanga ai "Scoate din lista de prieteni" dai click apoi te intreaba"Eşti sigur(ă) că vrei să elimini pe... din lista ta de prieteni?" si tu dai "Scoate din lista de prieteni" si gta
Funda?

| Rebeccadamia a răspuns:

Prietenii pe facebook se sterg astfel:Intri pe profilul celui pe care doresti sa il stergi, si dai in jos pana apar in stanga mai multe aplicatii, printre care "Eliminare din lista de prieteni". Apesi click pe optiunea aceea, si confirmi stergerea prietenului. Sper ca ti-am fost de ajutor! Te pup.

| Bibuu09 a răspuns:

Dai pe profilu lui si jos in stanga scrie sterge prieten saqu ceva de genu e sub prietenii lui scrie funda?

| Dannyjj a răspuns:

Varianta 1.
->Acount,
->Edit Friends,
-> în loc de "recently interacted" pui "All friends",
->în dreptul fiecărui profil ai un X, dai click pe acel X ca să stergi pe cineva, apoi dai "Remove from Friends".

Varianta 2.
-> Click pe profilul unui prieten,
->și dai pe "Remove from Friends".

| cristianorudi7 a răspuns:

Dacă doriţi să eliminaţi un prieten, navigaţi la profilul persoanei şi faceţi clic pe Remove "de la prieteni", link-ul din partea de jos a paginii. Dacă selectaţi această opţiune, vei fi eliminat din lista de prieteni a persoanei, de asemenea.

funda

| pualmea a răspuns:

Buna, uite intri la prieteni apesi pe editare prieteni si la prietenul nedorit apesi pe X

| mastery a răspuns:

Buna! dai la profil si dai click unde scrie prieteni (friend) si acolo ai toti priteni si dai selectare prieteni si apare un X in dreata prietenilor il apesi si dai OK. Succes! (astept pundita)

| Helioot a răspuns:

Dai clik pe anumitul prieten si mai jos este sub lista cu prietenii lui ( stanga ) scoate'l din lista de prieteni...>fundita? :X

| Stefan3D a răspuns:

Dai pe prieteni de pe pagina principala de la facebook (dupa login) si dai editare prieteni ai sus in colt! Apoi iti apar prietenii si langa ei ai un X acolo ii stergi! Succes

| Nevermindd a răspuns:

Sub poza de profil scrie ŢPrieteni(numărul de prieteni).
Dai clik şi iţi vor apărea prietenii unu sub altul şi in dreapta opţiunea "Şterge".