| mih5a a întrebat:

Cum pot sa-mi sterg prietenii de pe facebook?

Răspuns Câştigător
| Kida_1448 a răspuns:

Du-te sub poza unde scrie "Prieteni" dai clik acolo si te duci la "Editeaza prieteni" in dreapta sus dai clik si o sa apara "Interactiuni recente" dai acolo si alegi "Toti prietenii" si o sa iti apara toti prietenii tai si in dreptul fiecareia apare un "x" si tu dai acolo si gatabig grin

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

FACEBOOK - Cum stergi un prieten din lista ta de prieteni ? Intrii pe profilul prietenului pe care vrei sa il stergi si jos in stanga scrie "scoate din lista de prieteni". Clik pe el si gata ! - l-ai sters din lista ! Bafta !

| ταξιδιώτης a răspuns:

Intra pe pagina acestuia\in stanga jos clic pe "scoate din lista de prieteni"

| Flaviius87 a răspuns:

Dai click pe friends / prieteni apoi ai o bara de search unde cauti prieteni...in dreapta fiecaruia este un X-ulet... daca apesi pe el poti sa ii stergi!
Bafta! big grin

| LonelyLoner92 a răspuns:

Te duci pe pagina de facebook a prietenului respectiv, si in stanga jos, ai o a doua varianta ''Unfriend''! Dai click pe ea, si iti zice ''Are you sure you want to remove x_y as your friend?'' si alegi ''Yes''.
Am scris x_y, ca nume al persoanei respective, ca sa nu dau un nume adevarat.

| lizy12iul a răspuns:

Te duci in prietenul respectiv si te duci jos in stanga si scrie scoate prietenul din lista de prieteni si dai acolo si gata numai sunteti prietenihappy funda?

| XDarkAngel a răspuns:

Nu-i asa de greu o data ce te prinzi tongue: pui pe profilul acelui prieten si dai jos pana se termina in stanga paginii prietenii care ii apar ca ii are in lista lui si acolo da-i unde scrie sterge din lista mea de prieteni. sper ca te-am ajutat.

| Bloxx a răspuns:

Intri pe profilul tau, dai acolo sub poza ta la "Prieteni" si o sa iti apara alea cu gaseste prieteni. Bun! Deasupra ai un buton "Manage Friend List". Dai pe el si o sa iti apara o lista. Ai undeva " Interactiuni recente". Dai pe sagetica si selectezi "Toti prietenii". Si dupa o sa ai in dreptul fiecarui prieten un "X". Apesi pe el si gata. Cam asta e tot. Sper ca te-am ajutatwinking!

| SameMistake a răspuns:

Te duci pe profilul prietenului pe care vrei sa il stergi jos de tot in stanga si dai stergere din prieteni sau unfriend(romana sau engleza)

| SimmvonD a răspuns:

Te duci la persoana respectiva pe pagina si sub coloana cu prieteni scrie:Scoate din lista de prieteni, apesi acolo si gata happy

| YouDaOne a răspuns:

Pai, nu poti!big grin

| anaid6 a răspuns:

Pai e simplu, dupa ce te prinzi:de ex. ai ca prieten pe o persoana x.Intri pe profilul prietenului si acolo sus unde scrie semnul bifat si FRIENDS, apesi acolo si dai Unfriend. Daca tu crezi ca ti-am fost de folos, da-mi funda, daca nu, nu o cersesc.:*

| Cristina1234_8518 a răspuns:

Pai ii dai pe profil si scrie jos de tot Scoate din lista de prieteni si mai jos scrie Denunta/Blocheaza prietenul (asta daca nu mai vrei sa il mai ai deloc in lista de prieteni si nici nu mai poti sa te mai uiti vreodata pe profilului persoanei) Funda?

| ruxandrasandy a răspuns:

Trebuie sa te duci la peretele lui si sa dai pana la sfarsitul listei de prieteni al lui/a ei si sa cauti scoate din lista de prieteni.