| anonim_4396 a întrebat:

Cum sterg un program instalat din calculator in asa fel sa para ca nu l-am instalat niciodata?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Dezinstaleaza-l cu Revo Uninstaller. Dupa dezinstalare iti da posibilitatea sa selectezi urmele lasate de program. Cele ingrosate. Selecteaza doar ce e ingrosat.

8 răspunsuri:
| danmorozan22 a răspuns:

Cauta pe Youtube cum sa il folosesti! este minunat.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul1121997 a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Daca am programe si documente salvate dupa revenirea la setarile din ziua respectiva, se vor sterge?

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, marea majoritate a programelor nu se dezinstaleaza complet, ramanand urme dupa.
Aceste urme pot fi in registre sau diferite fisiere/foldere imprastiate prin sistem.
Doar restabilirea intregului sistem la o data d-inaintea instalarii acelui program rezolva problema, dar intai trebuie salvate toate materialele importante, sa nu se piarda la refacerea starii anterioare.

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru Bula):

Dar daca instalez programele intr-o repartitie separata, special pentru programe, e posibil sa resetez doar repartitia aia si restul reppartitiilor sa ramana intacte, e posibil?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Nu e posibil.
Nu exista "repartitie", doar partitie.
Cand faci salvarea sistemului, salveaza intreaga partitie C:. Astfel, la restaurare se repune exact la fel.
Salvarea se poate face din windows pe un al doilea hard disk sau pe o serie de DVD-uri, dupa plac, dar se poate face si ca forma de imagine binara (din afara windowsului).