| anonim_4396 a întrebat:

Cum tai un teanc mare de hartii dintr-o data in doua? N-am polizor sau altceva.

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

O metoda e cu un cutter sau un cutit ascutit. Se pune o rigla pe locul unde vine taietura pe teancul de hartii, se tine bine sa nu se miste si cu atentie se taie in mod repetat (se trage cutitul spre noi apasand usor, de multe ori) pana se ajunge la ultima foaie. La fiecare trecere se taie cateva foi. nu merge totul dintr-o singura trecere. Daca se lucreaza cu rabdare si atentie, tot timpul executand miscarea la fel, tinand bine rigla sa nu se miste, se poate obtine o taietura destul de buna.