| ZuZulache a întrebat:

Cum trimit cerere de prietenie pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| diamar a răspuns:

Pai cand intri pe profilul de Facebook al utilizatorului trebuie sa scrie Adauga la lista de prieteni sau ceva similar si dai click pe el, iar apoi astepti sa dea si el confirmarea.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? Please

12 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Pe pagina caruia doresti sa adaugi prieten, click pe "adauga prieten".

Alte răspunsuri
| Raluuuuu a răspuns:

Da-i pe profiulul persoanei pe care vrei s-o ai ca prieten, dupa care sus mai in dreapta de numele ei/lui iti apare Add as a friend sau Adauga prieten / apoi dai click si gatabig grin, astepti sa iti confirme cererea.

| mukabuga a răspuns:

Salutbig grin. Simplu, intri pe pagina de profil al respectivului personaj... gen scrii Ionescu Maria, dai click pe el, apoi iti apare sus... " Adauga la prieteni", daca ai facebookul in romana sau "Add to friend list" daca il ai in engleza, te-am salutatbig grin

| Iuliana_2558 a răspuns:

Pai, cand intri pe profilul unei persoane, care nu este prietena inca, cu tine pe facebook, in dreapta numelui ai 'Adauga prieten/ Add friend' dai acolo apoi dai: 'Send request'!

| bloondina a răspuns:

Intri pe pagina de facebook a persoanei respective si langa numele ei iti apare o casuta in care scrie "+1 Adauga prieten" dai un click si pe urma iti va aparea un chenar mic unde trebuie sa dai click pe "Send request''...cam atat

| alinutza102 a răspuns:

Intri pe profilul persoanei respective si putin mai jos iti apare"adauga prieten"dai click si astepti pana cand iti accepta cererea de prietenie.

Alte răspunsuri
| Toporan_Vasile_1968 a răspuns:

Dana mich

| Octavian_Simon_1936 a răspuns:

Cerere de prietenie cu Adriana Holban

| Geambasu_Elena_1955 a răspuns:

Cerere de prietenie catre Petrica Dragan