| boghi98 a întrebat:

Cum vi se pare acest PC?
Astept sfaturi si pareri.
Dau funda raspunsurilor folositoare.

Carcasa DeLux MG858 Middletower ATX, 500W, Negru

Placa video MSI nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Placa de baza MSI B75MA-E33, socket 1155

Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, Non-ECC

Pasta termoconductoare Arctic Silver 5, 3.5 grame

Procesor Intel® CoreTM i5-3470 3200MHz, IvyBridge, 6MB, socket 1155, Box

HDD Western Digital Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3

DVD Writer Samsung SH-224BB/BEBE, SATA, Negru, Bulk

Cooler HDD DeepCool Icedisk 2 DP-IDISK2

Radiator din aluminiu Arctic Cooling pentru DDR2/DDR3 single/double sided

Monitor LED AOC 23", Wide, Full HD, HDMI, iPhone/iPod Docking Station, Negru, E2343Fi

Răspuns Câştigător
| Agent47 a răspuns:

Placa video e slaba, are 4Gb ram dar procesor grafic slab, ram putin ai fi putut 8Gb cu frecventa 1600, placa de baza slabuta ( recomand un Asus p8h77-v simplu, doar atat fara le la final ), ar fi fost de ajuns i3 3220 ( trage mult in jos placa video, ti-ar trebui un gtx 650 de 2Gb ). Comentariu daca mai ai nevoie de detalii! Funda?

9 răspunsuri:
| Andrei1997 a răspuns:

Este foarte bun!

| Scolarul12444 a răspuns:

Din cate am vazut este chiar grozav, dar cam la ce pret ajunge? Un pc foarte bun.

| UtilizatorulN a răspuns:

Gaming scrie pe el. Il poti folosi la jocuri chiar pe optiuni FULL datorita faptului: i5, 4 GB RAM DDR3, GT630. Bestial.

| SpecialistIT a răspuns:

Care este bugetul maxim pe care il ai pentru acest PC?
Vreau sa te ajut sa configurezi un sistemul mai bun in banii pe care ai.
Astept un raspuns de la tine si revin imediat cu ajutorul promis.

| Tudy000 a răspuns:

Totul e decent in el mai putin placa video, trebuie sa te axezi pe ceva DDR5 pe 256 de biti macar, si de 1GB sa fie cu un core clock default de 1086, nu iti trebuie neaparat 2 GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumesti nu, iei calculator cu i5 si pui placa video de tot rasul? Pune macar un ATI Radeon 7750 sau ATI Radeon 7770 (costa 400, respectiv 500 de lei).

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Pacat de procesor... sursa, memorii, placa video de toata jena.

| maryusmono a răspuns:

Este ok

As schimba un singur lucru: placa video cu aceasta: http://bit.ly/147ixLG