| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai ip dinamic poti primi banare pe un web sit?

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Chiar dacă ai ip dinamic și se schimbă la fiecare conectare, numărul de ip-uri de care dispune firma ta de internet, este limitat și se schimbă prin rotație.
Adică poți ajunge să ai același ip de mai multe ori într-o săptămână, iar dacă iei ban pe toate ip-urile, la un moment dat, nu vei mai putea accesa respectivul site cu nici un ip.

| RAY a răspuns (pentru 0rlando):

Isi poate bloca aceseul prin cockie?

| SmokeyEye a răspuns:

Poti primi ban pe mac( adresa pshihica a calculatorului) care e tot aia...O poti schimba daca schimbi routerul/placa de retea sau daca esti conectat intr-o retea de mai multe calculatoare, poti fura macul cuiva pentru a accesa un site pe care ai primit ban, dar persoana respectiva nu va mai putea avea acces la net, va avea o eroare de conflict.

| RAY a răspuns (pentru SmokeyEye):

Cum poti fura macul cuiva?

| SmokeyEye a răspuns (pentru RAY):

Te uiti la LAN la general, details. physical address si apoi iti pui tie acel mac.

| lilianaadelina a răspuns:

DA