| KatyyLWA a întrebat:

Daca am uitat parola pe care am pus-o la tableta atunci cand o deblochez, nu e nici o cale de a o afla sau de a o modifica in afara de a merge cu ea la service?

32 răspunsuri:
| AnNaa67 a răspuns:

Nu prea...Mai bine mergi decat sa faci ceva rau...

| Faby3322 a răspuns:

Nu poti! Asa mi s-a intamplat si mie si nu am putut

| Edyiy a răspuns:

Dacă mergi la service, ei se pot gândi că tu ai furat-o, și n-au de unde sa știi. Dacă ai actele cum ai cumpărat taleta atunci te poți duci la ei și ți-o vor reseta cu setările din fabrică
Fundă?

| xBebee a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti, fiind ca e blocata [logic], dar decat sa faci o tampenie du-o la service, acolo sunt experti care te pot ajuta ca de aceea sunt platiti plus ca au o scoala in spate.
Nu uita daca te duci sa iei actele cu tine, poate ai nevoie de ele [ mie mi le-a cerut] si nu cred ca e mai scump de 200 RON [ mie mi-a luat decat 100Ron].
Nu dureaza mult pana o fac si e mult mai sigur, in concluzie, du-o la service.

BAFTA si Sarbatori fericiitee; x. Funditssa?

| introduaicinumele a răspuns (pentru Edyiy):

Nu prea cred ca merita s-o duca la service si sa se complice cu acte si d-astea.

Daca ai tableta cu Android (trebuia sa specifci modelul ca sa stim ce OS are) care este logata la un cont Google scrii parola/desenezi modelul de deblocare sau ce-oi avea tu de 5 ori gresit si va trebui sa astepti 30 de secunde ca sa incerci din nou, va aparea dedesubt sau intr-un colt "Ati uitat parola/modelul" sau ceva de genu, si daca scrii corect datele contului Google vei putea reseta modelul happy
Sau daca tableta nu-i conectata la un cont (mi se pare ciudat sa n-ai cont Google daca ai Android pentru ca nu poti instala aplicatii din Play store.) va trebui sa intri in "bios-ul" (de fapt se numeste bootloader)tabletei si ii vei da un factory reset sau cel putin vei sterge toate setarile tabletei. De fapt asta fac si cei de la service, iti reseteaza tableta si ti-o fac ca din fabrica happy

| DinuEu a răspuns:

Ba se poate. Daca iti reinstalezi tableta atunci merge.

| ººShakeªª a răspuns:

Depinde de tableta este. si de exemplu, a mea, are recunoastere a fetei, in cazul in care nu functioneaza imi cere o insciptie, daca si asta este gresita, atunci imi cere un PIN. este android sau IOS?

| iamSeBy a răspuns:

E cu Android sau iOS? Ca sa stiu cum sa te indrum, pentru ca nu trebuie sa mergi cu ea la servicewinking

| KatyyLWA explică (pentru ººShakeªª):

Are Android 4.1 Jelly Bean. Este Allview Speed City [ http://www.emag.ro/......ELH5KBBBM/ ]

| KatyyLWA explică (pentru introduaicinumele):

Azi am fost la E-Mag, de unde am cumpărat-o şi mi-a zis că trebuie să o trimită la Bucureşti pentru ca trebuie reinstalat sofware-ul. Am încercat de mai mult de 200 de ori parola şi nu mi-a ieşit nimic. Am cont Google pentru că am instalat multe aplicaţii. Nu mi-a apărut nimic. A încercat tipul de acolo să facă ceva, dar nu avea butoane pentru volum[+/-] ca să aleagă opţiunea. Cât despre ce fel de Android are, am spus mai jos.

| ººShakeªª a răspuns (pentru KatyyLWA):

Seamana cu a mea, incearca la service

| KatyyLWA explică (pentru ººShakeªª):

Este încă în garanţie, am s-o trimit la Bucureşti pentru că nu mă grăbesc şi nu ştiu cât ar costa

| introduaicinumele a răspuns (pentru KatyyLWA):

Daca avea butoane de volum puteai s-o faci acasa foarte usor: tineai apasat pe butonul de volum in sus si cel de on/off dupa care intrai in bootloader si ii dadeai un wipe. mi se pare a ai si o optine sa stergi doar setarile si raman aplicatiile, dar nu mai stiu exact.

| KatyyLWA explică (pentru introduaicinumele):

Ştiu, asta este ce a încercat şi tipul în magazin. A spus să merg pe 2 ca să o trimită la Bucureşti pentru că service-ul nu lucrează în perioada asta.

| firu a răspuns (pentru introduaicinumele):

Te rog frumos poti sa detaliezi pas cu pas?
I s-a intamplat si nepoatei mele, dar n-as vrea sa-i stric ceva.
Daca se sterg doar setarile raman aplicatiile?

| firu a răspuns:

Si eu am patit-o.
Uite un tutorial FB
http://www.youtube.com/watch?v=rCrv9pC79hg

| nicu_9291 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu am primit de curand o tableta din ARABIA marca HORIZON normal ca e an limba respectiva dar problema e ca are parola si evident ca nu o stiu HELP! va rog

| Stefan_Gavrila_1990 a răspuns:

Se poate debloca, exista un program care iti poate sterge contul google de pe tableta fara al sterge si din server-ul google sau ati strica garantia, eu am cautat pe internet doua zile la rand aceest program pana l-am gasit, este usor de folosit, este gratuit, si nu necesita resetarea tabletei ANDROID, eu am o tableta e-boda, A160 si am deblocato cu aceest program ramanand absolut tot ce aveam pe ea intact, nu ofer detalii despre acest program, dar sun atat: EXISTA UN PROGRAM CARE POATE STERGE CONTUL DE PE TABLETA FARA A FACE ALTE PROSTII SAU GRESELI.

| Florynel_Floryn_1996 a răspuns (pentru Stefan_Gavrila_1990):

Nu ai trebuie cu nici un prgg.ii Vb de 2 butoane apasate in aceelasi timpp Floare la ureche

| Yoana_Roxana_1999 a răspuns (pentru iamSeBy):

Android

| Yoana_Roxana_1999 a răspuns (pentru iamSeBy):

Cu android

| Oopss_Eroare_Miky_1988 a răspuns:

Cum pot sa fac sa modific parola la tableta? am uitat-o! crying((

| Bordei_Mirabela_1997 a răspuns:

Si eu am o tableta serioux si mi am uitat modelul si nu mai pot sa mi o deblochez si eu as vrea cum sa mi o deblochez am cautat si pe you tub dar imi trebiue butoanele +si- si eu nu le am nu stiu cum sa o deblochez o am blocata de 2 saptamani si am incercat modelul dar degeam va rog ajutati-ma si pe mine sa mi deblochez tableta

| Ciobanu_Marian_1981 a răspuns:

Buna am o tableta eboda essential A160 si nu pot sa mai intru cont imi spune prea multe incercari de desenare a modelului ce pot sa fac va multumesc

| Tarcea_Madalina_Andreea_1992 a răspuns:

Va rog spuneti-mi si mie cum imi deblochez tableta E-BODA Essential A380. am uitat parola

| Tarcea_Madalina_Andreea_1992 a răspuns (pentru DinuEu):

Cum? am o tableta e-boda Essential A380 si am uitat parola de blocare. cum fac?

| Moldovan_Roxana_1980 a răspuns:

Si eu am uitat codul.as sus 3g

| elenaandreia a răspuns (pentru Stefan_Gavrila_1990):

Cum se numeste programul? va rog raspundeti

| Nina_Cornelia_1981 a răspuns (pentru introduaicinumele):

Super. La mine a functionat