| kuviCk a întrebat:

Daca creez un folder / un Microsoft word document / un notepad text document si ii dau un nume sau schimb numele unui document imi apare :,, If you change a file name extension, the file may become unusable ".

Sau cand vreau sa mut cu mouse-ul o iconita, Nu pot. Ma poate ajuta cineva cu ceva?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Cred că ai vechiul Windows XP. De aia. Când schimbi numele la ceva (de exemplu ai „Scrisoare.txt") trebuie să-i păstrezi extensia (acel „.txt"). Altfel calculatorul nu va ști ce fel de fișier e. Redenumește „CătreNume.txt" de exemplu.

Cât despre iconițe... nu știu ce să zic. Dă clic dreapta pe desktop, „View" și debifează „Auto arrange icons". Sau ceva cu iconițele.

1 răspuns: