| Queensisjdne a întrebat:

Daca cumpar un laptop cu windows 10 instalat il pot folos i direct cum il scot din cutie?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Aproape da, mai trebuie instalate aplicațiile ce le folosești și merge(cum merge), dar nu recomand calculatoare, de orice fel, cu sisteme de operare preinstalate, deoarece în cele mai multe cazuri sistemele de operare preinstalate sunt instalate prost, cu erori sau neconform cu hardware-ul acestora(din motive comerciale, ca să vadă cumpărătorul că merge calculatorul), la care în cazul Microsoft Windows cumpărătorul plătește și licența Windows-ului, oferit „gratuit"=> calculator cu 5-600 lei mai scump versus unu identic ce nu are sistem de operare preinstalat pe el.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat