| kegrtteger a întrebat:

Daca merg sa imi cumpar un laptop, acesta are windows-ul instalat?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unele au, unele nu, depinde ce iti cumperi

| Clorox a răspuns:

Depinde daca vine cu el la pachet, eu cand mi-am luat unitatea nu avea windows, a trebuit sa-l instalez personal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toate au windowd-ul instalat!

| Iunix a răspuns:

De obicei au linux deoarece linux-ul e gratis pe când windows-ul costă bani și ar umfla prețul laptop-ului. Dar sunt și laptop-uri ce au instalat windows dar mai rar, de obicei ți-am spus au instalat linux.

| dfeel a răspuns:

Majoritatea vin cu FreeDOS care nu este un sistem de operare propriu-zis.
Altele vin cu o distributie de Linux.
Si in sfarsit sunt unele care vin cu o varianta OEM de Windows. Asta inseamna ca nu vei primi un DVD cu Windows (asa cum se intampla la varianta retail) ci vei gasi sistemul de operare instalat si in caz de probleme in viitor ai o partitie de recovery de pe care poti sa dai restore la sistemul de operare.

| Pizzaislife a răspuns:

De obicei nu dar poti sa i platesti pentru al instala ei

| ZOTTO a răspuns:

Depinde sunt care au si care n-au