| Iulian922 a întrebat:

Daca folosesc castile mele la telefon si la laptop se vor strica? Castile pentru telefon mi se strica atunci cand le bag in laptop?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Căștile de telefon au 3-4 intrări jack, din care una sau două sunt pentru microfon, ceea ce la mufa de laptop nu există, și asta în timp va duce la distrugerea mufei ieșire căști de la laptop, deoarece deși căștile vor funcționa contactele mufei vor fii forțate și în timp se vor deteriora, deci ceea ce afirmă ლAnDyRø21 este parțial adevărat.
ca să le întreții corect, trebuie să le exploatezi conform, să nu tragi/foarfeci cablurile în special de la mufa jack și cele ce vin aproape de difuzoare și să nu foosești muzica la un nivel ridicat, ca să nu distrugi membrana difuzoarelor.Succes

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu este nici o problema, eu le bag din PC in telefon si invers si nu este nici o problema.
Toate cele bune.winking

| Iulian922 explică:

Cum fac sa le intretin mai mult?

| JustRoxanne a răspuns:

Nu, de ce s-ar strica?

| Iulian922 explică (pentru JustRoxanne):

Fiindca mie mi se strica repede castile si ma gandream ca si asta ar fi o cauza.

| radu2002 a răspuns:

Nu, eu de cativa ani folosesc castile de la telefon la laptop si tableta si nu se intampla nimic. Funda?