| robert08 a întrebat:

Daca instalez un windows xp cam cata memorie ocupa sau cand fac partitiile [doua partitii 'c' si 'd'] cam cat ar trebui sa las in 'c'

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp ocupa cu tot cu resurse (documents and setting & program files) vreo 3. 50gb.
depinde ce hard ai, incat sa iti vina avantajos.
eu am hdd de 200gb si am 50gb in "C" si 150gb in "d".
tu daca tii computerul mai mult pentru jocuri iti recomand sa iti faci pe "c" 40gB si restul in "d" (chiar daca e bine sa lasi vreo 1gb liber), daca tii pc-u mai mult pentru muzica, programe, filme, etc iti recomand sa faci "c"-u de 35gb si "d"-u sa-l pasterzi pentru fisiere.

funda? love struck

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza in c, ca e mai mic, si merge mai repede, in plus, cat e el d mic, xp-ul ocupa maxim 5 gbtongue

| Gαβi a răspuns:

Depinde de cat ai si hard disck-ul dar optim este sa fie minim 20 GB in c, xp-ul ocupa cam 650 de mb

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă ai hardul de memorie mică în C lasă 10 GB şi în D restul. Dacă e mai mare 15 sau 20, te orientezi tu...

| catalin1948 a răspuns:

Pai de ocupat ocupa cam 4gb...si in 'C' este de ajuns sa lasi partitia de 30 gb

| primaru a răspuns:

Ocupa cam 3gb partitiile le faci cand il instalezii si C fal de 10 gb.