| SoniaaaMihaelaa a întrebat:

Se mai poate face partitionarea dupa ce am instalat windows-ul.Am un laptop si are ca memorie 640 GB si am facut partitiile gresit si imi citeste doar 8 GB in :C ( care ii ocupa windows-ul ). Pot face ceva sau trebuie sa instalez windows-ul iar?

Răspuns Câştigător
| iubitic a răspuns:

Reinstaleaza din nou si ai grija la formatarea partitiilor, daca ai windows 7 fa partitia C, ceva mai mare de 20 de giga, la xp e suficient si 10.Bafta1

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Da` se mai poate face ceva, insa nu este gratis, este un program care creaza partitii dar costa.
Programul se numeste partition magic.