| Fabian_Armand_1985 a întrebat:

Salutare TPU am o problema.Am vrut să îmi instalez windows 7 pe PC. Totul a decurs normal până când am ajuns la partiții. Din greșeala am formatat toate partitiile si nu mai pot face acea partiție a windosului. Fac doua partiții si când dau next îmi spune că nu este acea partiție de 100MB Type: Sistem Ce să fac? HELP ME DAU FUNDA!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Ceva nu faci bine! pai nu are nevoie de acea partitie ca sa instaleze windows-ul!
Selecteaza prima partitie, eventual o mai poti si formata - ( a2-a partitie trebuie formatata obligatoriu altfel dupa instalare pc-ul NU il va vedea)
- apoi dai Next si trebuie sa mearga!