| alexandrunaj a întrebat:

Daca intru pe un site detinatorul lui imi poate afla datele personale? Am auzit ca imi poate afla IP-ul si apoi locatia. Am incercat mai multe site-uri care iti indentificau locatia dar aveau o eroare foarte mare cam de minim 1 km. Exista site-uri care sa indentifice adresa unde se afla modemul/routerul cu o acutatete de maxim 1 metru. Mai ales ca eu stau la bloc, banuiesc ca e greu de indentificat inaltimea de la care a fost trimis semnalul. Dar intrebarea mea este : exista vr-un program care sa determine longitudinea, latitudinea si inaltimea exact? Va rog doar intrebari din partea cunoscatorilor. Multumesc.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O data ce acel site are ip tau,stie totul despre tine,o simpla cautare pe google,my ip isi spune unde stai cu exactitate foarte mare, asta daca ai ip static, daca ai ip dinamic nu ca mereu til scimbi la fiecare conectare, dar si asa se poate afla usor unde stai, si pe telefon daca stii acel cod imei se poate afla tot ce faci pe telefon si unde stai, orice site de fapt te arhiveaza vezi acelea cokies

https://www.youtube.com/watch?v=GuaT66YGqqo

| K0sti a răspuns:

Pentru din astia ca tine: http://www.zdnet.com/......ew-ruling/