| jackelender a întrebat:

Daca la whatsapp ai sters mesajele sau fisierele media si s-a facut backup cum le recuperezi?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| jackelender explică (pentru al3xander):

Multumesc, dar cum recuperez si fisierele media?

| al3xander a răspuns (pentru jackelender):

Nu ai cum. whatsapp face backup doar la conversaqtii, fisierele media sunt intr-un folder si odata sterse numai ai cum sa le recuperezi. singurele modalitati sunt programele de recuperare gen undelete http://play.google.com/store/apps/details?id=fahrbot.apps.undelete&hl=ro (necesita root pe telefon) asta daca spatiul unde au fost fisierele nu a fost suprascris de alte fisiere.

| jackelender explică (pentru al3xander):

Cum adica suprascris?laughing

| al3xander a răspuns (pentru jackelender):

Adica tu atunci cand stergi un fisier, spatiul care era alocat pentru acel fisier ramane cu fisier-ul respectiv pana cand o sa ai nevoie de spatiu pentru alt fisier.

| jackelender explică (pentru al3xander):

Si root pe telefon ce inseamna? big grin

| al3xander a răspuns (pentru jackelender):

Sa modifici soft-ul, sa ai acces full la sistem si aplicatii (inclusiv pe alea de sistem). este ca si cum pe calculator ai avea un user limitat si nu poti face modificari de sistem, in schimb "root" ca si cum ai fi administrator si poti face orice in soft. problema este ca root-ul modifica soft-ul si poate deteriora garantia si daca faci anumite modificari poti sa iti strici soft-ul (il poti reinstala dupa din nou de la 0 daca nu i-ai facut backup).

| Ciobica_Viorica_1961 a răspuns:

Cum da recuperez mesajele si poze