| Sergiu0709 a întrebat:

Daca leg un ruter de la ruterul de la digi cu fibra optica si de la al meu leg la un calculator o sa mai am puterea de la fibra optica(nu prea stiu explica)

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

1. Al doilea dispozitiv ar fi fost bine sa fie un acces point. Va trebuie sa faci niste setari la acest al doilea router (sau sa il transformi in acces point). Daca nu stii, suni la digi si poate te ajuta cineva contra cost.
2. Niciunul din cele doua routere sa nu aiba o viteza mai mica decat viteza care o ai la abonament. (Adica nu ai ce cauta cu un router de 150Mbs la fibra optica; si nici cu unul de 300 Mbs daca ai abonament de 500 Mb.)

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Atat timp cat ambele routere si cablurile folosite pot sa duca, vei avea aceeasi performanta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, dar ruterul care il conectezi impreuna cu alt ruter trebuie sa fie cu 3 antene ca sa ai semnalul puternic

| Sekim a răspuns:

Da. Daca legi un router de la Digi la un router personal ( care este mai puternic decat cel de la Digi ) si cablul CAT suporta puterea maxima a internetului, vei avea performanta maxima a internetului.

| Simpatic a răspuns:

Da

| PainTech a răspuns:

Viteza maxima e egala cu viteza celei mai slabe legaturi.